הליכוד שלי - מטה ההתיישבות בליכוד
120 subscribers
64 photos
2 videos
12 files
13 links
הליכוד שלי - מטה ההתיישבות בליכוד בראשות יוסי דגן, יוני הישראלי ויעקב וינברגר
עדכונים מהפעילות, נערכים לבחירות, מיקומי קלפיות
חדשות, המלצות ועוד. מתנתקים מהספאם ומקבלים רק את ההודעות שרוצים

וואטסאפ: https://chat.whatsapp.com/DZZkyizEvBu75L0HBORLLd
Download Telegram
תשפ"ד
שמחים לעמוד בפתחה של שנה חדשה
שתביא עימה הזדמנויות חדשות

לא הצלחנו לבחור מה לאחל:
תשפ"ד - ת'הא ש'נת פ'ריצת ד'רכים
שהרבה כבישים, ישנים וחדשים יסללו ויורחבו בך
דרכים שישפיעו על ביטחון, בטיחות, פרנסה והשכלה.

או אולי
תשפ"ד - ת'הא ש'נת פ'יתוח ד'יור
שנה של בניה בכל חלקי מדינת ישראל,
בניה מאסיבית שתשפיע על מחירי הדיור.

אבל בכל מקרה,
אם ת'היה ש'נת פ'ריימריס – ד'עו שאנחנו כאן על המשמר
עוקבים, בודקים, דורשים, מפרגנים
כדי שהנציגים שלנו יתנו את הטוב ביותר.

תודה רבה לכל מתפקד שעומד מאחורינו
ונותן לנו את הכח לפעול!

בתפילה לבורא עולם,
שנה טובה!
לרגל נסיעתו של רה"מ לפגישה בבית הלבן, קבוצת #הליכוד_שלי מברכת את ראש הממשלה בנימין נתניהו על מאמצו לחיזוק וביצור מעמדה של מדינת ישראל בעולם.

קבוצת #הליכוד_שלי קוראת לרה"מ, שפועל למען נורמליזציה עם ערב הסעודית, ללכת בדרך שסלל בהסכמי אברהם: "שלום תמורת שלום", כביטוי לעוצמתה של מדינת ישראל. הסכם ללא ויתורים כואבים על אדמת מולדת.

בדפי ההיסטוריה הנכתבים כעת, אור הסנוורים מהבית הלבן יוותר עמום לעומת אורה הניצחי של ירושלים בירת מדינת ישראל.
עידכונים מהשטח - קבוצת הליכוד שלי

שלום חברים! 

ימים לא קלים עוברים על מדינת ישראל. 1,400 הרוגים, מאות חטופים, קרבות בדרום, ירי בצפון, איומים על הנוסעים בכבישי יו"ש, גיוס המונים ואלפים שפונו מביתם. 

אין לנו ספק שמדינת ישראל תשרוד את האיום הזה. 

אבל אנחנו רוצים בניצחון!
וכדי לנצח, צריך שלמלחמה יהיו יעדים ברורים, מטרות אליהן נשאף.
ריכזנו כאן את עיקרי הדברים כפי שאנו רואים אותם:

א. יש לנו תביעה מוסרית, היסטורית ומשפטית על כל שטחה של ארץ ישראל ממערב לירדן. הן בזכות ההבטחה התנ"כית, הן מזכותנו ההיסטורית כעם ישראל שזו ארצו, והן בזכות המנדט שניתן על ידי חבר הלאומים. שטח זה כולל את כל יש"ע (יהודה שומרון וחבל עזה). יש לחתור להחיל את הריבונות ולישב את כל שטחי הארץ.

ב. ביטחון ישראל צריך להיות בבלעדיותה המוחלטת של מדינת ישראל, ללא תלות בגורם זר. גם לא של מדינה ידידותית.
לצורך כך חייבת להיות שליטה ביטחונית ישראלית בכל שטח ארץ ישראל ממערב לירדן, כולל יש"ע.

ג. מדינת ישראל תפעל אקטיבית להסרה לצמיתות של האיום מרצועת עזה ומלבנון, כך שלאחר המלחמה לא יהיו יותר אויבים שיושבים על גדר הגבול. לא תתקבל מציאות של 'טיפטופים'.

ד. גוש קטיף - יש לתקן את חטא הגירוש מגוש קטיף, בו הוחרבו קהילות פורחות. מדובר על מקום בעל זיקה היסטורית, בו ישבו יהודים עוד לפני למעלה מ1,500 שנה. יש להקים מחדש את הישובים, ולצידם יש להקים עיר גדולה.

ה. עמים אחרים שרוצים לחיות בתוך מדינת ישראל, יכולים לעשות זאת תוך שהם מקבלים את העובדה שזוהי ארצו של עם ישראל, מכבדים את חוקי המדינה ואת מורשתו של העם היהודי. יש לחתור לכך שכל מי שאינו מקבל את מרותה של מדינת ישראל ואינו מכבד את חוקיה ומורשתה יהגר למדינה אחרת.

אנו נפעל להשמיע ולדרוש את עקרונות הניצחון הללו.
היום לקחנו חלק, בהתרגשות, בטקס חנוכת כביש לב השומרון ('עוקף חווארה'), כביש שפתיחת חלק א' שלו בוצעה לאחר מאבק ממושך. הכביש מהווה עורק תנועה ראשי אשר ישנה אסטרטגית את היכולת להגדיל את הישובים ע"י מענה תעבורתי ברמה הגבוהה ביותר.

כבר בשנת 2015 נפגשנו ראשי קבוצת #הליכוד_שלי עם רה"מ בנימין נתניהו בדרישה לסלילת הכביש. הדבר נעשה מתוך הבנה שאחד מעורקי החיים המרכזיים והמשמעותיים להתיישבות הוא כביש המאפשר נסיעה בטוחה ובטיחותית, לתושבים המתגוררים באזור. הכביש הכפרי הקיים לא ענה על הצרכים הבסיסיים בשל מיקומו בלב כפר עויין, ובשל עומסי התנועה בו. הפגישה הסתיימה בתמימות דעים שיש לצאת לביצוע.

בשנת 2017, כשסלילת הכביש עדיין לא נראתה באופק, והדחיפות בו עלתה, יצאנו למאבק ושביתת רעב מול הממשלה בהובלתו של יוסי יחד עם המשפחות השכולות וראשי הרשויות ביו"ש. דרשנו תקציבים לקידום סלילת 3 הכבישים העוקפים בשווי של כמיליארד ₪ (חווארה, אל-ערוב ורנטיס). ב"ה המאבק הצליח והממשלה אישרה את התקציב.

עם הקמת הממשלה הנוכחית, שרת התחבורה מירי רגב, קידמה ככל יכולתה את ביצוע הכביש, הרחיבה אותו ל 4 נתיבים באישור משרד האוצר ואף הורתה לתגבר את העבודות 24/7.

היום אנו עדים לפריצת דרך, דרך בקידום ההתיישבות בלב השומרון!
עוד צעד בדרך למיליון בשומרון.

תודה לממשלת ישראל, לראש הממשלה, לשר ישראל כץ בתפקידו כשר התחבורה וכשר האוצר, וכאמור לשרה מירי רגב שדחפה בעוצמה וביעילות את הפרוייקט עד למימושו בימים אלו.
כמו"כ תודה לכל גורמי הביצוע במשרדי הממשלה, חברת נתיבי ישראל, מועצה אזורית שומרון, קמ"ט תחבורה במינהל האזרחי, ותודה ענקית לכם מתפקדי הליכוד אוהדי ההתיישבות, על הגיבוי לאורך שנים ועל השותפות שלנו יחד!!

יוסי דגן, יעקב וינברגר, יוני הישראלי
קבוצת הליכוד שלי – מטה ההתיישבות בליכוד
לתהליכים גדולים ומשמעותיים יש קצב אחר, הם לוקחים זמן. לא דומה קבלת תקציב של 30 אלף, לחתימה על פרויקט בעלות 200 מיליון ש"ח.

בקבוצת #הליכוד_שלי שמנו לנו למטרה לקדם את סלילת הכבישים שיובילו לפיתוח האזור. זה לא קורה ביום אחד, לפעמים אפילו ממשלות מספיקות להתחלף באמצע פרויקט. לכן אנחנו שמחים לעדכן אתכם בכל התקדמות, בעוד אבן דרך משמעותית.

החודש נחתם צו תחילת העבודה על סלילת כביש עוקף לובאן במערב השומרון. בחודש הבא יעלו בע"ה הטרקטורים לשטח ויחלו בעבודות סלילת הכביש ובניית המסוף החדש (במקום מסוף רנתיס). הפרויקט הזה מוערך בעלות של כ-200 מיליון ש"ח. השינוי יאפשר נסיעה בטוחה ומהירה, ללא מעבר בתוככי הכפר.

השתייכות לקבוצת #הליכוד_שלי מאפשרות לדחוף קדימה פרויקטים בסדר גודל כזה. עם הרבה אורך רוח ועם חזון ברור, יעדים ומטרות.
*מקרינים סרטים ⭐️ מקרינים תקווה*

פסטיבל קולנוע שומרון 4
*בהקרנה מיוחדת של הסרט התיעודי: שמיר - בדרכו* 💫

🌺 *ללא עלות!*

לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם יאיר שמיר, בנו

יום שני | 25.12.2023 | י״ג בטבת | בשעה 16:00 | היכל התרבות אריאל

*מהרו להירשם ולשריין מקום!* 🎬 >>> https://tickchak.co.il/56195

(הסעה לקבוצה מאורגנת בטל' 03-906-6483, info@shomron-cinema.org.il)
שמחנו להפגש השבוע עם שר התקשורת שלמה קרעי ואנשי משרדו שבאו לחזק את ההתיישבות בקו העימות. הפגישה כללה גם את ראשי המועצות, הרבש"צים וחברי כיתות הכוננות של הישובים, ונסבה סביב צורכי התקשורת בזמן החירום.

במהלך הפגישה משרד התקשורת העניק לרשויות אמצעי תקשורת לחירום הכוללים טלפונים לווייניים לרשויות ולרבש״צים, חיבור לאינטרנט ולקליטת עידן פלוס למקלטים ציבורים, פטור מאגרות תדרים למכשירי קשר וממסרים לכיתות כוננות, ובהמשך גם יחידות לווייניות של סטארלינק שיאפשרו גישה רחבת פס לאינטרנט לחמ"לים המרכזיים.

הדברים מגיעים מתוך לימוד לקחי המלחמה והבנת חשיבות המוכנות של כיתות הכוננות, חוד החנית של הגנת הישובים.

אנחנו מודים לשר התקשורת על החיזוק!
אין ספק שמערכות התקשורת משמעותיות בימים אלו יותר מתמיד ומצילות חיים.
בשבוע החולף נפגשנו עם שר הכלכלה והתעשייה ניר ברקת. הפגישה היתה חשובה ועסקה באתגרי הבניה והתעשייה ביהודה ושומרון בעקבות המלחמה.

בימים אלו היעד המרכזי שעומד בפני הכלכלה הישראלית וענף הבניה הוא המשך הפיתוח והבניה, תוך כדי צימצום ההסתמכות על הפועלים הפלשתינאים, וללא עליית מחירים מטלטלת. בשיחה השר שיתף אותנו במהלכים שהוא ושרים נוספים מקדמים על מנת להגדיל במהירות את כמות הפועלים הזרים בארץ. הפועלים יוכלו לקחת חלק בבניה וגם בתעשיה המתפתחת באזור ומשוועת לידיים עובדות.

כמו כן נדונו בפגישה צעדים נוספים שיוכלו להקל על הכלכלה כמו צמצום רגולציה ופתיחת חסמים.

האויב רוצה שניסוג ונתקפל, אנחנו נמשיך לבנות, להתרחב ולהתפתח!
מאז תחילת המלחמה הממשלה בצעד צודק עצרה את כניסת הפועלים מהרשות אל תוככי ישראל. ההבנה כי מדובר באוכלוסיה שעלולה לפגוע בביטחון התושבים עמדה מעל לכל נימוק אחר.

באופן תמוה, ישנם אזרחים שלא זוכים לאותה מעטפת הגנה. כניסת הפועלים לישובי יו"ש מאושרת על ידי מקבלי ההחלטות בדרג הצבאי.

אנו מבקשים מראש הממשלה ומשר הביטחון לקחת את האחריות על ביטחון תושבי יו"ש ולקבל את ההחלטות במסגרת הקבינט המדיני ביטחוני.

לצערנו רק אתמול בוצע פיגוע קטלני ברעננה על ידי שב"חים. אנו מבקשים לסגור את כל "הפרצות" הללו שעלולות לפגוע בביטחון התושבים. כן, גם אלו שמתגוררים ביו"ש.
*די לחיות בקונספציה! הכנסת פועלים מהרשות – מסוכנת לישראל!*

לשמחתנו יש שרים וח"כים שכבר מדברים על כך באופן ברור ונחרץ, ברשימה המכובדת כאן תוכלו למצוא אותם.

יש פיתרונות, הם דורשים מאמץ, אבל אנחנו לא רוצים לחזור ל6.10 לאותה התנהלות ישנה ומסוכנת.

מי עוד מצטרף?
*אומרים לא למדינה פלסטינית!*
הפעם אנחנו נותנים לכם את הבמה, ח"כ ושרי הליכוד אוהבי ארץ ישראל:

*שרת התחבורה מירי רגב*: מדינה פלסטינית = ניצחון לטרור. נמשיך בלחימה, נחזיר את החטופים ונחסל את החמאס.

*שר האנרגיה אלי כהן*: הקמת מדינה פלסטינית היא פרס לטרור וסכנה למדינת ישראל. זה יעודד רצח יהודים ויתן רוח גבית לציר הרשע של איראן. לא ניתן את ידינו לכך!

*שר התרבות והספורט מיקי זוהר*: דמם של אחינו ואחיותינו לא נשפכו כדי שהפלסטינים יקבלו פרס וכדי שנסכן את עתידנו בארצנו. ‏אני אומר באופן ברור לכל מי שתקוע עדיין בשישי באוקטובר: לא ניתן ידינו לעולם להקמת מדינה פלסטינית. ‏זאת המחויבות שלנו כלפי הנרצחים הקדושים והנופלים הגיבורים.

*ח"כ דן אילוז*: מדינה פלסטינית היא פרס לטרור. זה תמיד נכון, זה נכון כפליים בתזמון שבו היא תתפרש כתוצאה של הטבח של השביעי לאוקטובר. זה יזמין עוד ועוד פיגועים, וייתן מסר לעולם כולו שניתן להביא הישגים מדיניים דרך אלימות, טרור, אינוס נשים ושריפת ילדים. זו סכנה קיומית. אסור לאפשר זאת וטוב עשה ראש הממשלה כשהבהיר זאת.

*ח"כ טלי גוטליב*: אדוני רוה״מ. לא תהיינה 2 מדינות! למה? כי לפי האתוס הפלסטיני מהנהר לים יש רק מדינה אחת והיא פלסטין ׳והאוייב הציוני׳ בים. אם שכחת את הרעיון של החמאס והג׳יהאד קיבלנו תזכורת מחרידה ב7.10. השיחות בינך לבין ביידן הן לא בסודי סודות. לא תוכל לומר דבר והיפוכו!

*ח"כ ניסים ואטורי*: לא תהיה מדינה "פלסטינית"! דם בנינו לא נשפך כדי שתקום מדינת טרור!

גאים בכם על אמירה ברורה ונחרצת!
מי עוד מצטרף לרשימה?
‏תמונה מ-הליכוד שלי
ההתיישבות חייבת להמשיך ולגדול, להמשיך ולהבנות אבל מצד שני אי אפשר להמשיך להסתמך על עבודה עם אוכלוסיית אויב.

איך מתגברים על הקונפליקט? איך ממנפים את המשבר להזדמנות?

ראשי קבוצת #הליכוד_שלי נפגשו לדיון בנושא עם שר הכלכלה והתעשייה ניר ברקת , קיימו עבודת מטה מול משרדי הממשלה הרלוונטיים וחשבו מה ניתן לעשות בשביל להמשיך לבנות את ההתיישבות באמצעות עובדים זרים.

בהמשך נפגשו גם עם סאם קוסלה בעלי חברת Dynamic מניו דלהי לחתימה על הסכם גג להבאת כאלף פועלי בניין מהודו, יחד עם תאגידי כח אדם ישראלים שייתנו מענה הדרגתי לפרוייקטים בהתיישבות.

כי את הבניה הזאת אי אפשר להפסיק!
הנתיב הנוסף במעבר רנתיס נפתח לציבור!

בקבוצת #הליכוד_שלי שמנו לנו למטרה לקדם את סלילת הכבישים שיובילו לפיתוח האזור. אחרי למעלה משנה של ריכוז מאמצים קודמה תוכנית להרחבה ולהוספת נתיבים במעברי הבידוק, מעברים שמשפיעים על זמן העמידה בפקקים ומשך הנסיעה.

בחודש יוני האחרון החלו העבודות לביצוע הרחבת מעבר רנתיס: נוסף נתיב ליציאה מהשומרון, וכעת ישנם 2 נתיבים ו-2 עמדות בידוק. מדובר על פרויקט בעלות 10 מיליון ש"ח.

במקביל מתקדמות העבודות להוספת נתיב במעבר חוצה שומרון, כביש 5, והן לקראת סיום.

תודה לשר הביטחון יואב גלנט ולשר האוצר בצלאל סמוטריץ'. מדובר בתרומה אדירה שתשפיע על איכות החיים עבור כל תושב או מבקר שנאלצים להתעכב במחסומים הללו מידי יום.

עוד מחסום נפרץ בדרך להרחבת ההתיישבות!
ממשיכים לגדול!

30 שנה שהמעברים נמצאים על הכבישים ביו"ש, הם משמשים כנקודות בידוק ומחסומים. האוכלוסייה גדלה, התיירות נכנסה, התעשייה התפתחה ורק המחסומים לא...

אז הנה זה קורה – 16 מחסומים ישופצו תוך שנתיים, יפחיתו את הסכנה הביטחונית בעמידה בפקק ויאפשרו איכות חיים לתושבים. זמן הנסיעה יתקצר. מעבר רנתיס כבר נחנך, בקרוב מעבר מזמוריה, חשמונאים ותרקומיה.

את הפרויקט החשוב הזה מוביל שר הביטחון @יואב גלנט.

עוד מחסום נפרץ בדרך להרחבת ההתיישבות!

בתמונה: מעבר מזמוריה, צילום דוברות משרד הביטחון
הוספת נתיב למעבר כביש חוצה שומרון – זה קורה!

השבוע חנכנו את הרחבת המעבר יחד עם שר הביטחון יואב גלנט. בטקס השתתפו גם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש עיריית אריאל יאיר שטבון, מנכ"ל משרד הבטחון אייל זמיר, ראש רשות המעברים אל"מ איתן יצחק וארז כהן סמנכ"ל בינוי במשרד הביטחון.

הרחבת הנתיב תביא להקלה משמעותית לעשרות אלפי נהגים מדי יום, העומדים בפקקים בשל המעבר הבטחוני. עמידה בפקקים שפגעה עד כה באיכות החיים וגם היוותה סכנה ביטחונית.

לפתיחת הנתיב הנוסף בכביש תתווסף גם עמדת בדיקה וכוח אדם. מדובר בפרויקט בעלות 15 מיליון ₪.

עוד מחסום נפרץ בדרך להרחבת ההתיישבות!

קרדיט לתמונה: ​ רועי חדי
לסיור אסטרטגי בשומרון הגיעו ח"כ דני דנון וניקי היילי. היילי הינה שגרירת ארה"ב באו"ם לשעבר ומי שנחשבת לבעלת סיכויים גבוהים לכהן כסגנית הנשיא במידה ודונלד טראמפ ייבחר.

בסיור נצפו ת"א ונתב"ג הישר מ"המרפסת של המדינה" בפדואל, נקודת ציון שממחישה עד כמה ת"א קרובה לכאן. יוסי דגן, ראש מועצת השומרון, הוביל את הסיור ואמר: "הפוליטיקאים שאומרים שהם רוצים להוציא את השומרון, וההרים שלנו, והקהילות שלנו ממפת ישראל, משאירים את מדינת ישראל עם רק תשעה מייל מתחתית ההרים שאנחנו נמצאים עליהם. זה מגוחך וכמובן לא ניתן להגן על ישראל באופן הזה".

ח"כ דנון אמר כי "ישובי השומרון הם השכפ"צ של מרכז הארץ וישובי השרון".

היילי שהתרגשה בביקור, ביקשה להעביר מסר לתושבי השומרון: "תהיו חזקים! אל תקשיבו למה שאומרים בתקשורת, רוב העם האמריקני תומך בישראל, נמשיך להיות שותפים".

אנחנו נמשיך להביא לסיורים באזור אישים בעלי השפעה, ההיכרות עם המקום והתצפיות האסטרטגיות ממחישות יותר מכל עד כמה השומרון הינו נכס למדינת ישראל!

קרדיט לצילום: רועי חדי
שלומי, אנדרי, נועה ואלמוג – ברוכים הבאים! 🇮🇱 🇮🇱 🇮🇱
מדינה שלמה שהתפללה לשובכם מתרגשת יחד אתכם 💕

ואנחנו נמשיך לומר -
לא לעסקאות שמפקירות חטופים ומסכנות את אזרחי ישראל
כן ללחץ צבאי על החמאס ופעולות חילוץ!

צילום: דובר צה"ל
איך מקדמים את הבנייה בהתיישבות מבלי להעזר באוכלוסיית אוייב?

בימים האחרונים יצא ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, יחד עם נציגים מחברת 'אופק הנדסה ויזמות', לטיביליסי בירת גאורגיה. שם הם חתמו על הסכם להבאת מאות פועלי בניין מקצועיים מגיאורגיה לאתרי הבנייה בשומרון.

ההסכם הזה מצטרף להסכם שנחתם לפני כשלושה חודשים מול בעליה של חברת כוח האדם 'דינאמיק' מהודו כחלק מהפעולות לפתרון המחסור בפועלים באתרי הבנייה השונים.

במעמד החתימה אמר דגן: "הניצחון שלנו הוא בניין הארץ. לניצחון שתי רגליים: ניצחון צבאי וניצחון אזרחי. הניצחון האזרחי שלנו הוא בבניין הארץ".

אנחנו בקבוצת #הליכוד_שלי גאים להיות חלק מפעילות אקטיבית לניתוק התלות בפועלים הערבים מה'רשות' והמשך פיתוח הבניה בהתיישבות.